Člen rodiny


Mnohdy se stane, že neuvážená koupě nebo nadšení před výlohou Zverimexu, způsobí, že se v rodině ocitne nějaký živý tvor. Posléze se ale zjistí, že to není žádná hračka, ale je nutno tvorečkovi věnovat nějakou pozornost a starat se o něj. To již nepůsobí tak roztomile, jako tomu bylo na počátku. Kdo ale si zvykl na přítomnost v rodině, tak již žádné zvířátko není nad obtíž, ale stává se plnohodnotným členem rodiny.
trpasličí králík
Pokud dobře a zodpovědně zvážíme všechny možnosti, které zvíře si vezmeme do péče, tak mnohdy to nebude žádný pejsek nebo kočička, ale malý chlupatý králíček, morče nebo i jiný hlodavec. Dokonce si nemusíme dělat starosti o jeho péči, když budeme přes léto trávit čas na dovolené nebo na chatě. Zkrátka a jednoduše si ho vezmeme s sebou. Jen u některých ubytovacích zařízení se musíme pořádně podívat, zdali nám ho dovolí vzít si na pokoj. Mnohdy za malý příplatek nikomu drobeček vadit nebude.
domek králíka

Transportní kufřík na míru

Rozhodně si na cestování musíme pořídit vhodný box. Nejedná se o příliš vysokou investici, ale praktickou součást výbavy. Pak například zakrslého králíčka nebo i jiného hlodavce snadno přepravíme autem, aniž by se cítil v ohrožení. Přepravka pro králíky je velmi praktická s držadly a mnohdy i s popruhem. To nám usnadňuje přemisťování a zároveň pohodlné nošení. Dostatečné větrací otvory zajišťují dostatek vzduchu. Vyrábí se i v různých barvách, ale to je spíš pro nás, než pro zvířecího kamaráda, ten raději ocení, že může být v naší blízkosti.
klec pro králíka
Samozřejmě je ideální na cestování vzít s sebou do přepravky něco, co mu bude blízké, aby se necítil úplně sám v nějakém cizím prostředí. I při přepravě musíme mít na paměti, že má svoje potřeby a to je pití, obzvláště v příliš teplém počasí. Boxy se vyrábí v různých provedeních a také podle velikosti zvířátek. Převážně jsou plastové a snadno udržovatelné v čistotě, což je z hlediska hygieny také velmi důležité.