Na co si dát pozor při rekonstrukci?


Zařídit si nové bydlení se řekne lehce, nicméně realizace je velmi často podstatně složitější a finančně nákladnější. Nežli s nějakou rekonstrukcí tedy začnete, určitě se vyplatí všechny kroky si předem rozmyslet a rozmyslet si, jaké vybavení si budete přát – a samozřejmě i v jakých barvách a v jakým stylu. My vám dnes přinášíme hned několik nejdůležitějších věcí, které si velmi dobře rozmyslete.

40533-cl116-pla000-cp000-1500x1500

První z nich je osvětlení. Budete chtít ve svém novém domě svítit světly bodovými, klasickým lustrem nebo třena nějakým honosným, či speciálním? Současnou novinkou je lustr na lanku, nebo na provaze. Ačkoliv se to nezdá, druh osvětlení je velmi důležitý. Musí se správně rozvést elektrika a nehledě na to, že lustr udává trend a vzhled celé místnost. Pokud navíc máte menší místnost bez oken, doporučujeme si osvětlení dvakrát tolik promyslet, aby místnost vypadala vzdušnější, světlejší a hezčí.

Kromě osvětlení si i velmi dobře rozmyslete podlahy. Budete chtít dřevěné, nebo vám bude stačit nějaké linoleum? Budete pokládat kachličky, nebo máte raději vinylové podlahy? Všechny tyto věci mají velký vliv na to, jak bude výsledná místnost vypadat. Myslete také na to, že ne všechny podlahové krytiny jsou vhodné do všech místností (jako například koupelná) a vhodné pro podlahové vytápění.

40403-cl116-pla000-cp000-1500x1500

No a v neposlední řadě si předem rozmyslete rozvržení místností. Kde bude postel? Pod oknem nebo u stěny? Kam postavíte psací stůl, nebo třeba sedačku? Ačkoliv se to zdá jako blbost, věřte, že není. Pakliže si nakoupíte drahé vybavené a nábytek, může se vám stát, že se vám na druhou stranu místnosti prostě nevejdou. Musíte mít vše předem naplánované tak, abyste po složení věcí nezjistili, že polovinu nábytku nemáte kam dát a že se vám vlastně do vašeho interiéru nehodí. Zkrátka jak se říká, dvakrát měř, jednou řež.